Strona główna Rekrutacja Rekrutacja Krok po kroku Rekrutacja krok po kroku studia I i II stopnia oraz jednolite studia magisterskie.
Rekrutacja krok po kroku studia I i II stopnia oraz jednolite studia magisterskie.
Poniższe informacje dotyczą rekrutacji na studia pierwszego, drugiego stopnia oraz jednolite studia magisterskie.
-
Aby założyć konto w IRK kliknij w prawym górnym rogu strony na pole „załóż konto” i postępuj zgodnie z instrukcją.
-
W zakładce "moje konto" -> "formularze osobowe" uzupełnij: dane osobowe, adres i dane kontaktowe, wykształcenie. Pamiętaj o wprowadzaniu poprawnych wyników (wyniki maturalne/oceny ze świadectwa maturalnego/ocena z dyplomu/średnia z całości studiów).
-
Wgraj swoje zdjęcie, które jest niezbędne do wygenerowania kwestionariusza ankiety osobowej oraz do wyrobienia Elektronicznej Legitymacji Studenta (ELS) w zakładce "moje konto"
-> "formularze". Fotografia powinna być aktualna (nie starsza niż 6 miesięcy), a twarz kandydata powinna zajmować 70-80% zdjęcia. Zdjęcie powinno spełniać wymogi zdjęcia do dowodu osobistego lub paszportu. Więcej informacji o wymogach dotyczących fotografii jest dostępne tutaj. Pamiętaj, że możesz dokonać zgłoszenia rekrutacyjnego bez załączonej fotografii, jednak akceptacja przez administratora zdjęcia będzie konieczna do wygenerowania ankiety osobowej. Z tego powodu nie zwlekaj z tym do ostatniej chwili. Proces akceptacji zdjęć przez administratorów odbywa się na bieżąco od poniedziałku do piątku do godziny 14:00, z wyłączeniem sobót i niedziel.
-
Rekrutując się na studia pierwszego stopnia lub jednolite studia magisterskie, pamiętaj o dołączeniu czytelnego, wysokiej jakości skanu świadectwa maturalnego w całości bez dodatkowego obramowania (np. stołu itp.) i nazwij plik ”matura”! Dotyczy to zarówno posiadaczy "nowej" jak i "starej" matury, matury zagranicznej, europejskiej i międzynarodowej. Jeśli posiadasz status olimpijczyka/finalisty konieczne jest również dodanie czytelnego, wysokiej jakości skanu dokumentu w formacie PDF i nazwij plik "olimpiada". Jeżeli jesteś cudzoziemcem, dołącz czytelne wysokiej jakości skany innych dokumentów niezbędnych do przeprowadzenia postępowania kwalifikacyjnego w formacie PDF (więcej informacji tutaj) .
-
Jeśli rekrutujesz się na studia drugiego stopnia uzupełniając informacje o wykształceniu, pamiętaj o wstawieniu czytelnych wysokiej jakości skanów dyplomu - w osobnym pliku w formacie PDF i nazwij plik „dyplom”, oraz dokumentu potwierdzającego średnią ocen z całego okresu studiów - w osobnym pliku w formacie PDF wszystkie strony suplementu, a w przypadku braku średniej ważonej w suplemencie, zaświadczenie w osobnym pliku w formacie PDF i nazwij plik „suplement” lub „zaświadczenie”. Jeśli jesteś cudzoziemcem, dołącz czytelne wysokiej jakości skany innych dokumentów w formacie PDF niezbędnych do przeprowadzenia postępowania kwalifikacyjnego (więcej informacji tutaj). Skany dokumentów w innym formacie oraz złej jakości mogą zostać odrzucone.
-
Aby dokonać zgłoszenia rekrutacyjnego przejdź do zakładki „oferta” i wybierz interesujący Cię kierunek studiów i kliknij w zielony przycisk „zapisz się”.
-
Jeśli dokonujesz zgłoszenia rekrutacyjnego na kierunek Logopedia dodaj także czytelny wysokiej jakości skan zaświadczenia od logopedy o braku przeciwwskazań do pełnienia zawodu logopedy w formacie PDF, zgodnie ze wzorem tutaj i nazwij plik „zaświadczenie od logopedy”. Rejestracja na kierunek Logopedia będzie możliwa tylko po dołączeniu pliku ze skanem zaświadczenia.
-
Jeśli dokonujesz zgłoszenia rekrutacyjnego na kierunek Pedagogika studia drugiego stopnia dodaj także czytelny, wysokiej jakości skan dokumentu potwierdzającego posiadane przygotowanie pedagogiczne (o ile takie posiadasz) w formacie PDF i nazwij go "potwierdzenie przygotowania pedagogicznego".
-
Jeśli jesteś cudzoziemcem dodaj czytelny wysokiej jakości skan dokumentu potwierdzającego znajomość języka polskiego na poziomie B2 w formacie PDF i nazwij plik "potwierdzenie znajomości języka polskiego".
-
Możesz dokonać zgłoszenia na max. 3 kierunki studiów.
-
Po zgłoszeniu na studia dokonaj opłaty rekrutacyjnej. Opłata wynosi 100 zł na kierunek Arteterapia i 85 zł za każde inne zgłoszenie. Termin wniesienia opłaty mija z ostatnim dniem zakończenia rejestracji na studia zgodnie z terminarzem rekrutacji.
-
Przelewu za opłatę rekrutacyjną możesz dokonać za pośrednictwem płatności on-line lub w formie przelewu tradycyjnego na wskazany numer konta bankowego w zakładce "płatności", który będzie widoczny po dokonaniu zgłoszenia rekrutacyjnego. W przypadku dokonywania płatności w formie przelewu tradycyjnego w tytule przelewu podaj adres e-mail, użyty w zgłoszeniu.
-
Po zaksięgowaniu opłaty rekrutacyjnej, zmieni się jej status.
-
W przypadku dokonywania przelewu na 3 dni przed końcem rejestracji lub braku zmiany statusu płatności prześlij potwierdzenie dokonania przelewu, przez system IRK, zgodnie z terminarzem.
-
Więcej informacji dotyczących opłat znajdziesz tutaj.
EGZAMIN Z JĘZYKA POLSKIEGO/ TEST Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO - dotyczy tylko poniższych przypadków:
-
Egzamin znajomości języka polskiego jest przewidywany dla cudzoziemców, którzy nie posiadają zaświadczenia/certyfikatu/innego dokumentu potwierdzającego znajomość języka polskiego na poziomie min. B2. Więcej informacji na ten temat znajduje się na stronie www.ignatianum.edu.pl/cudzoziemcy w punkcie 2.
-
Test z języka angielskiego jest przewidywany dla kandydatów na kierunek "filologia angielska" (studia I stopnia), którzy nie zdawali języka angielskiego na maturze zagranicznej. Do testu nie mogą przystapić osoby, które zdawały polską maturę.
Termin egzaminu dostępny jest tutaj.
Dokładne informacje o sposobie przeprowadzenia egzaminów zostaną ogłoszone przed egzaminem.
-
Wyniki rekrutacji zostaną ogłoszone zgodnie z terminarzem rekrutacji. W celu sprawdzenia wyników zaloguj się na swoje konto i sprawdź swój status zgłoszenia w zakładce "moje konto"-> „zgłoszenia rekrutacyjne”.
-
Osoby, które nie dokonały wszelkich formalności wymaganych podczas rejestracji na studia otrzymują status „niezakwalifikowany”.
-
Po ogłoszeniu wyników kandydaci otrzymują status:
a) „zakwalifikowany” – w przypadku osób zakwalifikowanych do przyjęcia na studia;
b) „lista rezerwowa” – w przypadku, gdy kandydat zajmuje miejsce na liście rezerwowej. Oznacza to, że musisz poczekać na wyniki z listy rezerwowej, które zostaną ogłoszone zgodnie z terminarzem rekrutacji.
c) „nieprzyjęty” – w przypadku, gdy kandydat nie został zakwalifikowany z powodu zbyt małej sumy punktów rankingowych.
-
Zakwalifikowanie na studia nie oznacza przyjęcia na studia. Przyjęcie na studia następuje w drodze wpisu na listę studentów, po doręczeniu kompletu wymaganych dokumentów.
-
Możesz stawić się osobiście lub możesz wyznaczyć pełnomocnika, który w Twoim imieniu dopełni wszelkich formalności (więcej informacji tutaj).
-
Pamiętaj, że brak dostarczenia wszystkich wymaganych dokumentów, uniemożliwi dokonanie wpisu na studia.
-
Przed wpisem wgraj kwestionariusz ankiety osobowej wraz z oświadczeniami przez formularz dostępny w tabeli ze złoszeniem rekrutacyjnym (Kwestionariusz ankiety osobowej). Kwestionariusz można wygenerować z indywidualnego konta w zakładce "ZGŁOSZENIA REKRUTACYJNE". Pod tabelą ze zgłoszeniem rozwiń przycisk "DOKUMENTY I DALSZE KROKI" (po rozwinięciu pojawi się plik Kwestionariusza do pobrania). Podpisz dokument własnoręcznym podpisem w wyznaczonych miejscach. Upewnij się, że dane osobowe są prawidłowe.Dodaj czytelny, wysokiej jakości skan wszystkich stron dokumentu w jednym pliku, w formacie pdf i nazwij go „Ankieta".Wygenerowanie pliku będzie możliwe tylko i wyłącznie po wgraniu zdjęcia do systemu i po dokonaniu akceptacji tego zdjęcia przez pracownika DSS. Dlatego przed dokonaniem wpisu upewnij się, że Twoje zdjęcie zostało zaakceptowane w systemie IRK.
-
Niedopełnienie tych obowiązków w wyznaczonym terminie będzie równoznaczne z rezygnacją ze studiów. Terminy wpisów w danej turze rekrutacji są dostępne w zakładce terminarz rekrutacji.
-
Po dokonaniu wpisu na studia status zgłoszenia zmieni się na "przyjęty".
-
W przypadku zdarzeń losowych uniemożliwiających dokonanie wpisu, np. pobyt w szpitalu, możliwe jest złożenie wniosku do Komisji Rekrutacyjnej o przedłużenie bądź przywrócenie terminu wpisu. Do wniosku należy dołączyć dokumenty potwierdzające zdarzenie losowe. Podanie należy złożyć niezwłocznie po ustaniu przyczyny uniemożliwiającej dokonanie wpisu.